Miltaller Ádám vagyok, a 2009 évi ÚMVP fiatal gazdász pályázatán nyertem 40.000€ támogatást a gazdaságom elindításához. Terveim között szerepel egy 150 családos méhészet és egy 3 ha gyümölcsös létrehozása. Jelenleg Szigetköz déli részén Dunaszegen lakom és itt szeretném mindezt megvalósítani.
A gazdaság fő vonalát a méhészet teszi ki, első élményeimet már kisgyermekként éltem át, nagyszüleim méhészetében. Az iskolám és a munkahelyem kiválasztásánál is ezek a kis állatok motiváltak. 2001-ben a mosonmagyaróvári agráregyetem befejezése után a gödöllői Kisállattenyésztési és takarmányozási kutatóintézet Méhbiológiai osztályán kezdtem dolgozni, itt főként méhtenyésztéssel foglalkoztam.
Ezt követően pár éves kitérő után a 2009. évben kiírt Fiatal gazdászpályázat adta meg a lehetőséget, hogy visszatérjek az eredeti utamhoz, a méhészkedéshez.
Az egyetemi tanulmányaim során a kertészeti ágazat is nagy hatással volt rám, ezért döntöttem úgy, hogy a méhészeti tevékenységemet kibővítem egy kis gyümölcsössel.
Nyertes pályázatnak köszönhetően 2010-től folyamatosan a méhészetemet és a gyümölcsösömet fejlesztetem.
2013. év végére sikeresen elértem 170 családos méhészetet. Az elmúlt évek során a méhcsaládszám állandó fejlesztése mellett méztermeléssel foglalkoztam, jellemzően akác-, repce- és napraforgó mézet termeltem. Jövőbeni terveimben a szerepel a virágpor és propolisz gyűjtése is.
2012.év végén 2 ha-os bodza ültetvényt telepítettem, 2013. év szélsőséges időjárása a friss ültetvényt megviselte, ezért a 2013. év végén egy részét újból kellette ültetni. Gyümölcsös területeim nagyságát tovább szeretném bővíteni, 0,5 ha birs-naspolyával és egy 1 ha meggyel, ezen telepítések 2014.tavaszán tervezem.