Miltaller Ádám vagyok, a 2009 évi ÚMVP fiatal gazdász pályázatán nyertem 40.000€ támogatást a gazdaságom elindításához. Terveim között szerepel egy 150 családos méhészet és egy 3 ha gyümölcsös létrehozása. Jelenleg Szigetköz déli részén Dunaszegen lakom és itt szeretném mindezt megvalósítani.
A gazdaság fő vonalát a méhészet teszi ki, első élményeimet már kisgyermekként éltem át, nagyszüleim méhészetében. Az iskolám és a munkahelyem kiválasztásánál is ezek a kis állatok motiváltak. 2001-ben a mosonmagyaróvári agráregyetem befejezése után a gödöllői Kisállattenyésztési és takarmányozási kutatóintézet Méhbiológiai osztályán kezdtem dolgozni, itt főként méhtenyésztéssel foglalkoztam.
Ezt követően pár éves kitérő után a 2009. évben kiírt Fiatal gazdászpályázat adta meg a lehetőséget, hogy visszatérjek az eredeti utamhoz, a méhészkedéshez.
Az egyetemi tanulmányaim során a kertészeti ágazat is nagy hatással volt rám, ezért döntöttem úgy, hogy a méhészeti tevékenységemet kibővítem egy kis gyümölcsössel.
Nyertes pályázatnak köszönhetően 2010-től folyamatosan a méhészetemet és a gyümölcsösömet fejlesztetem.
2013. év végére sikeresen elértem 170 családos méhészetet. Az elmúlt évek során a méhcsaládszám állandó fejlesztése mellett méztermeléssel foglalkoztam, jellemzően akác-, repce- és napraforgó mézet termeltem. Jövőbeni terveimben a szerepel a virágpor és propolisz gyűjtése is.
2012.év végén 2 ha-os bodza ültetvényt telepítettem, 2013. év szélsőséges időjárása a friss ültetvényt megviselte, ezért a 2013. év végén egy részét újból kellette ültetni. Gyümölcsös területeim nagyságát tovább szeretném bővíteni, 0,5 ha birs-naspolyával és egy 1 ha meggyel, ezen telepítések 2014.tavaszán tervezem.
Név: Bognár Gábor
Cím: Fertőd vasút sor 33
Telefon: 06 306290851
E-mail cím: b9g@freemail.hu
Bemutatkozás:
Bognár Gábornak hívnak és 25 éves vagyok. Fertődön lakom a szüleimmel és az testvéremmel. A helyi iskolában végeztem el a 8 általánost majd ezt követően 2000ben a tanulmányaimat az NYME Roth Gyula szakközép iskola és kollégiumban folytattam .Itt sikeresen elvégeztem az erdész technikus szakot és ebben az időben kezdett komolyabban érdekelni a méhészkedés!Sajnos itt sokat nem tudtam tanulni a méhészkedésről,de ekkor már gyakorlati tapasztalatokat szereztem!A helyi méhész egyesület akkori vezetője Tóth Lajos kezei alatt illetve egy osztálytársamnál. Akitől aztán 2005áprilisában megvásároltam első méh családjaimat(3családot).Ezt követően 2005ős évben jelentkeztem a Nyugat-magyarországi Egyetem , Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Karára, ennek a befejezése még várat magára az állam vizsga hiánya miatt!Itt volt lehetőségem a méhészetet elméletben is tanulni ami nagy örömömre szolgált. Ebben az időszakban már saját állománnyal is rendelkeztem ( életkor,lakóhely, lakókörnyezet, iskolai tanulmányok, gazdálkodási múlt, mindent, amit egyébként fontosnak tartasz)
Fejlesztés tárgya:
Jelenleg 30 méh családom van. Ezt szeretném 2015-re 250 méh családra fejleszteni.Úgy gondolom a pályázat segítségével ez sikerülni is fog!
Jövőbeli tervek, elképzelések:Szeretnék egy sikeres modernizált gépesített nagy méhészetet kiépíteni ezzel lehetőséget teremteni a munkanélkülieknek és a méz nagy mértékű előtérbe helyezését segíteni más, édesítő szerekkel”!
A 2013-as évben egy nagyobb állományfejlesztésnek köszönhetően sikerült elérjem a 250es méhcsalád számot! Szeretném az elkövetkezendő években ezt az állomány nagyságot szinten tartani és tovább fejleszteni ,hogy méhcsaládokat tudjak értékesíteni!